Vyberte stranu

Ak máte po rozchode pocit, že s vašim ex-partnerom jednoducho k sebe patríte a chceli by ste ich získať späť, bude vás lákať začať okamžite konať.

Možno si myslíte, že práve hneď po rozchode máte najväčšiu šancu získať vášho ex-partnera späť, pretože váš rozchod je naozaj čerstvý a vzájomné city ešte úplne nevychladli.

Viem, je to celkom logické. Aj ja som si to kedysi myslel.

Avšak, je to práve naopak.

Ak chcete mať vôbec šancu získať vášho ex-partnera späť, mali by ste sa na chvíľu vzdialiť a prestať vzájomne komunikovať.

V tomto článku sa vám pokúsim vysvetliť, prečo to tak je, a ako by ste mali postupovať, keď sa rozhodnete tento postup použiť a pokúsiť sa tak získať vášho ex-partnera späť.

Pravidlo nulového kontaktu

Tento postup či „stratégiu“ pri pokuse o získanie ex-partnera späť nazývam pravidlo nulového kontaktu.

Je to naozaj jednoduchý koncept.

Pravidlo nulového kontaktu spočíva v tom, že na určitý čas sa budete úplne vyhýbať akémukoľvek kontaktu či akejkoľvek komunikácii s vašim ex-partnerom.

Nebudete sa stretávať, nebudete spolu telefonovať, nebudete si posielať správy a ani nebudete navštevovať profily vášho ex-partnera na sociálnych sieťach.

Jednoducho vôbec žiadny kontakta úplná ignorancia vášho ex-partnera.

Áno, znie to trochu kruto a možno aj kontraproduktívne, hlavne keď sa snažíte získať vášho ex-partnera späť.

Verte mi však, keď vám hovorím, že dodržiavanie pravidla nulového kontaktu vám môže pri snahe o získanie vášho ex-partnera späť naozaj iba pomôcť.

Vysvetlím vám prečo.

2 dôvody, prečo vám dodržiavanie nulového kontaktu pomôže

Existujú minimálne 2 princípy, na základe ktorých pravidlo nulového kontaktu pri snahe o získanie ex-partnera späť funguje:

  • Vášmu ex-partnerovi dáte priestor na to, aby ste mu začali chýbať
  • Začnete pracovať na uzdravovaní sa po rozchode

Každý z týchto princípov vám stručne priblížim, aby ste pochopili, ako vám ich dodržiavanie pomôže.

Dáte vášmu ex-partnerovi priestor na to, aby ste mu začali chýbať

Keď sa snažíte získať vášho ex-partnera späť, mali by ste sa o to pokúsiť práve vtedy, keď sú vaše šance na úspech čo najvyššie.

Kedy si myslíte, že sa vám skôr podarí vášho ex-partnera získať späť?

Tesne po rozchode, keď má ešte plnú hlavu negatívnych myšlienok a dôvodov, kvôli ktorým sa k vám rozišiel?

Alebo po určitej dobe, keď už boli negatívne myšlienky nahradené tým, že vášmu ex-partnerovi chýbate?

Myslím si, že odpoveď je úplne jasná.

Možno si myslíte, že vášmu ex-partnerovi nebudete chýbať, pretože inak by sa s vami nerozišiel. Takto to však nefunguje. Aj keď bol váš ex-partner tým, kto chcel váš vzájomný vzťah ukončiť, stále mu môžete po určitej dobe chýbať, pretože si uvedomí, o čo prišiel.

Dajte vášmu ex-partnerovi priestor na to, aby ste mu začali chýbať. Pomôže vám to.

Tým však, samozrejme, nechcem povedať, že vášmu ex-partnerovi budete určite chýbať a sám sa k vám „doplazí“, aby ste to vyskúšali ešte raz.

To nie.

Pri pokuse o získanie vášho ex-partnera späť nikdy nebudete mať úspech zaručený. Môžete však robiť premyslené kroky tak, aby bola vaša šanca čo najvyššia. A práve obdobie nulového kontaktu je vo vašej situácií jedným z najlepších krokov, čo môžete urobiť.

Dokonca by som povedal, že tým úplne najlepším.

Začnete pracovať na vašom uzdravovaní sa po rozchode

Obdobie bez kontaktu s ex-partnerom by ste mali využiť aj na prácu na sebe. Mali by ste sa snažiť stať čo najlepšou osobnosťou, no v prvom rade sa uzdraviť.

Keď bude váš život aj po rozchode neustále zaplavený pocitmi a myšlienkami na vášho ex-partnera, uzdravovanie po rozchode bude pre vás veľmi náročné.

Keď si však doprajete osobný priestor a oslobodíte sa od vášho ex-partnera, budete mať možnosť na sebe pracovať a zlepšovať sa.

A to je veľmi dôležité. Zlepšovanie vašej osobnosti či vášho tela vám v živote pomôže, a to bez ohľadu na to, či sa vám vášho ex-partnera podarí získať späť alebo nie.

Váš osobný rast po rozchode vám dokonca môže aj pomôcť zvýšiť pravdepodobnosť toho, že sa s vašim ex-partnerom dáte opäť dokopy.

Ako?

Prácou na sebe budete zvyšovať vaše sebavedomie, vďaka čomu budete aj pôsobiť sebavedomejšie. A možno práve to na vášho ex-partnera zapôsobí a dáte sa znovu dokopy.

Nehovorím, že to tak funguje vždy, no možné to jednoznačne je. Viem hneď o niekoľkých prípadoch, kedy sa to podarilo. Možno sa to podarí aj vám.

Jedno je však isté. Po rozchode máte pravdepodobne sebavedomie nabúrané a znížené. Jeho zvýšenie vám môže naozaj iba prospieť.

Takže, nemáte čo stratiť.

Ako dlho by ste mali pravidlo nulového kontaktu dodržiavať

Keď dáte na moju radu a rozhodnete sa pravidlo nulového kontaktu dodržiavať, je potrebné ešte zodpovedať jednu otázku… Ako dlho by ste mali nulový kontakt dodržiavať?

Na túto otázku, bohužiaľ, neexistuje jednoznačná odpoveď.

Rád by som vám dal presne číslo, ktoré bude vhodné v každej situácií, no nie je to možné. Prišiel som však na to, že podľa vašej situácie je ideálne jedno z troch období:

  • 3 týždne (21 dní)
  • 1 mesiac (30 dní)
  • 1 a pol mesiaca (45 dní)

Nižšie nájdete bližšie informácie o jednotlivých dĺžkach obdobia bez kontaktu, ktoré vám pomôžu prísť na to,ktorú dĺžku by ste mali zvoliť vy.

30-dňové obdobie bez kontaktu

30 dní je pri dodržiavaní nulového kontaktu úplný základ. Keby som o vašej situácií nemal žiadne ďalšie informácie, odporučil by som vám práve túto dĺžku obdobia.

Zlatá stredná cesta…

30-dňové obdobie bez kontaktu s vašim ex-partnerom je vhodné vtedy, keď vás po rozchode váš ex-partner kontaktuje, no iba zriedkavo.

V takýchto situáciách je očividné, že by vás váš ex-partner ešte rád mal v živote, no nie je to natoľko silné, že by vás jednoznačne chcel späť.

Počas 30 dní dáte vášmu ex-partnerovi priestor na to, aby ste mu začali chýbať, a zároveň budete na sebe pracovať, zlepšovať sa a rásť.

Je však možné, že pre vás bude vhodnejšie kratšie alebo dlhšie obdobie.Prečítajte si aj o nich, aby ste mohli urobiť správne rozhodnutie.

21-dňové obdobie bez kontaktu

Kratšie obdobie bez kontaktu (21 dní) odporúčam hlavne vtedy, keď je úplne očividné, že sa váš ex-partner snaží nadviazať kontakt, aj napriek tomu, že z vašej strany žiadne impulzy nedostáva.

Ak vám váš ex-partner po rozchode intenzívne píše, snaží sa vás kontaktovať alebo sa s vami dokonca stretnúť, mali by ste zvážiť toto obdobie.

Niektorí ľudia totiž ignoranciu veľmi ťažko znášajú a môžu sa doslova zblázniť. To, či sa to týka vášho ex-partnera, zistíte podľa toho, ako s vami bude komunikovať.

Ak sa vás váš ex-partner očividne snaží kontaktovať, dlhšie obdobie bez kontaktu by mohlo byť kontraproduktívne. Počkajte 21 dní a potom pokojne zareagujte.

45-dňové obdobie bez kontaktu

A kedy zvoliť najdlhšie, 45-dňové obdobie? Odporúčam ho vtedy, keď bol rozchod naozaj zlýa máte pocit, že skôr by váš ex-partner s vami naozaj nechcel komunikovať.

Dlhšie ako 45-dňové obdobie by som neodporučil nikomu. Už 45 dní je dostatočne dlhá doba. Dlhšie obdobie by vám a vašim šanciam na získanie vášho ex-partnera späť iba uškodilo.

Ako vybrať správnu dĺžku obdobia

Ak si myslíte, že sa vás priamo týka niektorá zo situácií, ktoré som popísal, vyberte si príslušnú dĺžku obdobia.

Ak si momentálne nie ste istí, ako sa bude váš ex-partner správať a ktoré obdobie by ste mali zvoliť, začnite s tým 30-dňovým.

Následne, pokiaľ budete mať pocit, že by už váš ex-partner dlhšie bez reakcie nevydržal, môžete obdobie skrátiť na 21 dní.

A naopak, ak by ste mali pocit, že váš ex-partner potrebuje ešte trochu priestoru, predĺžte obdobie na 45 dní.

Dĺžku obdobia môžete počas jeho dodržiavania zmeniť, no dávajte si pozor. Nerobte to iba preto, že to chcete vy. Mali by ste to robiť naozaj iba vtedy, keď máte pocit, že je to vo vašej situácii najlepšie riešenie.

Keď budete chcieť dĺžku obdobia nulového kontaktu zmeniť, zamyslite sa nad tým, prečo to tak je. Urobte to iba vtedy, keď sú vaše motívy správne.

Samotný nulový kontakt nestačí

Pravidlo nulového kontaktu je často prezentované ako zázračné riešenie, vďaka ktorému sa vám určite podarí získať vášho ex-partnera späť.

Ja však nechcem, aby ste mali nereálne očakávania, tak vám to poviem na rovinu.

Takže…

Pomôže vám pravidlo nulového kontaktu zaručene získať vášho ex-partnera späť? Nie.

Avšak, zvýši nulový kontakt vaše šance na získanie vášho ex-partnera späť? Jednoznačne áno.

Pravidlo nulového kontaktu nestačí. Na to, aby ste sa dali s vašim ex-partnerom opäť dokopy, potrebujete po období bez kontaktu opäť vybudovať spojenie a príťažlivosť. A pravdepodobne budete potrebovať aj trochu šťastia.

To, či sa vám podarí získať vášho ex-partnera späť, nie je IBA vo vašich rukách. Pravidlo nulového kontaktu je však niečím, čo vám môže vo vašej snahe naozaj výrazne pomôcť.

Využite to.

Dá sa pravidlo nulového kontaktu dodržiavať vždy?

Bohužiaľ, existujú situácie, pri ktorých sa vášmu ex-partnerovi jednoducho nevyhnete. V takýchto situáciách teda nulový kontakt nie je možné dodržiavať, no vzájomný kontakt stále môžete čo najviac obmedziť.

Najčastejšie situácie a ich riešenia popíšem nižšie.

Čo robiť, keď s vašim ex-partnerom stále bývate

Stáva sa to často. Ľudia vo vzťahu spolu jednoducho bývať chcú, pretože tak môžu spolu stráviť čo najviac času a môžu všetko zdieľať.

Keď sa však zrazu vzťah ukončí, vzniká veľmi nepríjemná situácia.

Ako to vyriešiť?

Úplnému kontaktu sa nevyhnete, no môžete sa skúsiť vyhýbať úplne všetkému, čo súvisí s vašim vzájomným vzťahom.

Obmedzte kontakt na minimum a skúste to vydržať aspoň 21 dní. Snažte sa byť v pohode a na nič netlačiť.

Možno vám to, že spolu stále bývate, pomôže získať vášho ex-partnera späť. Dajte si však pozor, pretože to môže byť aj naopak.

Čo robiť, keď s vašim ex-partnerom pracujete

Táto situácia je podobná tej, ako keď spolu bývate, no nie je až tak nepríjemná.

S vašim ex-partnerom sa budete stretávať v práci, takže nulový kontakt nie je možný.

Aj tu však môžete vzájomnú komunikáciu obmedziť na minimum a držať sa striktne profesionálnych a pracovných konverzácií. Pokiaľ kvôli práci musíte komunikovať, venujte sa iba práci. Nerozoberajte nič osobné.

Čo robiť, keď máte s vašim ex-partnerom deti

Táto situácia je tiež komplikovaná.

Je vo vašom záujme a hlavne v záujme vašich detí, aby rozpad vášho vzťahu čo najmenej ovplyvnil vaše deti.

Vzájomný kontakt čo najviac obmedzte a rozprávajte sa iba o deťoch. Riešte iba to, čo kvôli deťom riešiť musíte.Vyhnite sa akémukoľvek flirtovaniu či rozoberaniu vzťahov a iných osobných záležitostí.

Čo robiť, keď potrebujete s ex-partnerom ešte niečo vybaviť

Keď potrebujete niečo vybaviť, vybavte to.O ničom inom sa však nebavte.

Čo tým myslím?

Ak si navzájom dlžíte peniaze, vyriešte to. Ak stále máte doma veci toho druhého, vráťte mu ich. A tak ďalej…

Čím skôr to urobíte, tým skôr sa zbavíte prekážky medzi vami a úspešne dokončeným obdobím bez vzájomného kontaktu.

Opäť platí to, že by ste nemali rozoberať nič osobné a venovať sa iba tomu, čo spolu musíte vyriešiť.

Čo by ste mali počas obdobia nulového kontaktu robiť

Už viete, prečo je obdobie nulového kontaktu dôležité a ako dlho by ste ho mali dodržiavať. Dajte si však pozor na to, aby ste počas tohto obdobia nedopadli zle.

Obdobie nulového kontaktu by nemalo vyzerať tak, že budete ležať na posteli, ľutovať sa a čakať, kým uplynie 21, 30 alebo 45 dní.

Keby to malo byť tak, tak by to bolo úplne zbytočné, ba možno až škodlivé a kontraproduktívne.

Počas obdobia bez vzájomného kontaktu by ste mali na sebe pracovať, a to mentálne aj fyzicky.

Snažte sa rozvíjať a nezanedbávajte vaše zdravie.

Keď sa budete o seba starať a posúvať sa ďalej, stanete sa atraktívnejšou osobnosťou (aj fyzicky aj psychicky) a vaše šance na získanie vášho ex-partnera späť budú omnoho vyššie, ako keby ste počas tohto obdobia nič produktívne nerobili.

Pracujte, čítajte, cvičte, starajte sa o seba a zdravo jedzte. Naozaj vám to pomôže.