Vyberte stranu

Musím sa priznať, že táto situácia je jedna z najhorších, ktoré môžu po rozchode nastať.

Keď ste po rozchode naozaj otrasení a stále prechovávate voči vášmu ex-partnerovi city, môže byť pre vás správa, že váš ex-partner si už našiel niekoho iného, naozaj devastujúca.

Obzvlášť to platí vtedy, keď by ste radi získali vášho ex-partnera späť. Je to naozaj bolestivé, keď si uvedomíte, že si váš ex-partner tak rýchlo našiel niekoho nového a vám sa už asi nikdy nepodarí obnoviť váš vzťah a vrátiť sa k sebe.

Predtým, ako urobíte nejakú hlúposť, ma vypočujte. Aj v prípade, že má váš ex-partner niekoho nového, existuje šanca, že sa vám to podarí. Šanca to nie je vysoká, no keď budete postupovať správnym spôsobom, je možné, že sa vám podarí vášho ex-partnera získať späť.

Práve kvôli tomu som sa rozhodol napísať tento článok. Vaša situácia je naozaj citlivá a je dôležité, aby ste postupovali správne. Prečítajte si ho a získate návod, ako na to.

Vyhnite sa tejto obrovskej chybe

Mnohí ľudia, ktorí sa nachádzajú v rovnakej situácií ako vy, robí jednu obrovskú chybu, ktorá môže urobiť získanie ex-partnera späť úplne nemožným.

O akej chybe hovorím?

Hovorím o tom, keď sa rovno z ničoho nič pokúsia osloviť ex-partnera priamo s tým, že by sa chceli vrátiť späť dokopy.

Prečo je to obrovská chyba?

Keď to urobíte, vášho ex-partnera naozaj zaskočíte a pravdepodobne sa o tom dozvie aj nový partner.

Ten vás môže začať považovať za rizikoa robiť jednu (alebo obe) z dvoch vecí:

 • Začne zabraňovať tomu, aby ste sa s vašim ex-partnerom stretávali.
 • Začne vás v očiach vášho ex-partnera očierňovať a podporovať negatívny pohľad na vás.

Riskujete to, že sa z vás stane spoločný nepriateľa budú vás ohovárať, vďaka čomu si iba viac upevnia svoj vzájomný vzťah. To vám získať vášho ex-partnera späť naozaj nepomôže.

Čo by ste mal robiť namiesto toho?

Namiesto toho, aby ste rovno „vyložili vaše karty na stôl“ a dali najavo, aký vlastne máte zámer, by ste mali postupovať nenápadne.

Váš ex-partner by nemal hneď vedieť o tom, že máte záujem o obnovenie vášho vzťahu.

Namiesto toho by ste mali začať pomalým budovaním kamarátskeho vzťahua snahou o „vymazanie“ negatívnych emócií, ktoré k vám váš ex-partner po rozchode pravdepodobne stále prechováva.

Potrebujete opäť postupne budovať dôveru a presadzovať pozitívne spomienkyna váš vzájomný vzťah a príjemné spoločne strávené chvíle.

Ale trochu predbieham… Návod na to, ako by ste mali pri snahe o získanie ex späť postupovať, vám dám neskôr.

Najprv vás však chcem pripraviť na realitu a vysvetliť vám, ako pravdepodobné je, že sa vám to podarí, a ako by ste mali vašu šancu maximalizovať.

Aká je šanca, že sa vám podarí vášho ex-partnera získať späť?

Zastávam názor, že úprimný a otvorený prístup je omnoho lepší, ako budovanie prehnaných pozitívnych očakávaní. Preto vám to poviem rovno…

To, že sa vám podarí získať vášho ex-partnera späť, nie je vôbec isté. Práve naopak. Väčšine ľudí sa to nepodarí. Môj návod na získanie ex späť je naozaj komplexný a som presvedčený, že lepší nikde inde nenájdete, no ani s ním sa vám to nemusí podariť.

Zároveň však viem, že odhodlaných ľudí nič nezastaví, najmä keď ide o tak silnú vec ako láska. Odhovárať vás nebudem, pretože viem, že vo väčšine prípadov existuje aspoň nejaká šanca a moje odhováranie by aj tak nepomohlo.

Namiesto toho vám poskytnem všetko, čo potrebujete, aby bola vaša šanca na získanie ex späť čo najvyššia.

Ako pravdepodobné teda je, že sa mi to podarí?

Presné číslo vám nepoviem. Nedá sa to. Môžem vám však povedať, koľkým z mužov a žien, o ktorých viem, že sa pokúšali získať svojho ex-partnera po rozchode späť, sa to podarilo.

Podarilo sa to približne každému piatemu človeku. Ale pozor… Síce je toto číslo založené na naozaj veľkom počte ľudí, stále nejde o štatisticky významnú hodnotu. Tá reálna môže byť iná.

1 z 5 ľudí sa teda vo všeobecnosti podarí dať s ex po rozchode opäť dokopy. To je však vo všeobecnosti. Keby som sa zameral na prípady, kedy je už ex-partner v inom vzťahu, bolo by toto číslo omnoho menšie.

Stále však hovorím o ľuďoch, ktorí nedodržiavajú žiadne overené postupy a návody a snažia sa všetko urobiť podľa seba. Kvôli tomu robia pri snahe o obnovenie ich vzťahu zbytočné chyby, ktoré ich šancu na úspech znižujú.

Keď som rozposlal e-maily ľuďom, ktorým som v minulosti pomáhal získať ich ex späť, zistil som, že úspešné boli zhruba 2/3 všetkých ľudí, ktorí dodržiavali moje postupy.

V situácií, ktorej sa venujem v tomto článku, teda pri snahe o získanie späť ex-partnera, ktorý sa už dal dokopy s niekým iným, zaznamenala úspech zhruba polovica ľudí.

Keď som si tieto čísla podľa reakcií ľudí vypočítal, uvedomil som si, koľkým ľuďom som naozaj pomohol dosiahnuť niečo, po čom tak veľmi túžili. Dodnes ma to napĺňa a som nesmierne rád, že sa venujem tomu, čomu sa venujem.

Pevne verím, že moje rady pomôžu aj vám. Úspech vám zaručiť neviem, no isté je to, že keď budete postupovať podľa môjho návodu, vaša šanca na úspech bude omnoho vyššia, ako keby ste išli na vlastnú päsť.

Porovnávaniu s novým partnerom sa nevyhne

Vaše šance na úspech sú ovplyvnené aj tým, ako je váš ex-partner spokojný v novom vzťahu. Pri vašej snahe o obnovenie vzťahu vás bude váš ex-partner porovnávať so svojim novým partnerom. Jednoducho sa tomu nevyhnete.

Toto porovnávanie vám môže pomôcť aj uškodiť. Záleží to na tom, či sa nový partner k vášmu ex-partnerovi chová dobre alebo zle.

Dobrým alebo zlým chovaním nemyslím slušné správanie, lichôtky a komplimenty, či čokoľvek iné. Myslím tým to, či váš ex-partner vo vzťahu dostáva emočnú podporu, ktorú potrebuje.

Čo ak sa nový partner správa dobre

Ak sa nový partner vášho ex-partnera správa vo vzťahu dobre, budete to mať náročnejšie. Obzvlášť to platí vtedy, keď sa nový partner chová lepšie, ako ste sa počas vášho vzťahu chovali vy.

Myslím, že to je logické. Je úplne normálne, že váš ex-partner uprednostní svoj nový vzťah, keď je v ňom šťastnejší a spokojnejší, ako bol počas vzťahu s vami.

Avšak, aj v tejto situácií máte šancu.

Nový vzťah vášho ex-partnera je ešte iba krátky (aspoň v porovnaní s tým, ako dlho ste boli spolu s ex vy), kvôli čomu sa nestihlo vytvoriť dostatočne silné emočné puto.

Preto je možné, že puto medzi vami a vašim ex-partnerom je stále silnejšie, ako to nové, a to aj napriek tomu, že sa váš vzťah rozpadol. Váš ex-partner pravdepodobne k vám stále prechováva silné emócie, ktoré môžete využiť vo svoj prospech.

Čo ak sa nový partner správa zle

Ak sa nový partner k vášmu ex-partnerovi správa zle, je to pre vás a pre vašu šancu na úspech iba pozitívne.

V tomto prípade bude porovnávanie, ktoré som už spomínal, hrať vo váš prospech. Keď si váš ex-partner uvedomí, že vo vzťahu s vami bol spokojnejší a šťastnejší, je vysoko pravdepodobné, že začne spochybňovať svoje rozhodnutie rozísť sa s vami.

Je možné, že váš rozchod nastal iba kvôli impulzívnemu rozhodnutiu. To, že sa s vami váš ex-partner rozišiel, vôbec nemusí znamenať, že ste niečo počas vzťahu robili nesprávne. Nie vždy sa správame racionálne a je možné, že váš ex-partner iba urobil nepremyslené rozhodnutie, ktoré neskôr začne ľutovať.

Ak si to váš ex-partner kvôli porovnávaniu svojho nového vzťahu a vzťahu s vami uvedomí, vaše šance na úspech budú naozaj vysoké.

4 kroky, ako získať ex späť, ak už chodí s niekým iným

Dosť bolo rozoberania pravdepodobnosti toho, či sa vám podarí získať vášho ex-partnera späť alebo nie. Poďme sa pozrieť na to, ako by ste mali postupovať, aby bola vaša šanca na úspech čo najvyššia.

Ak chcete maximalizovať vaše šance na opätovné získanie vášho ex-partnera, mali by ste postupovať podľa týchto 4 krokov:

 1. Dodržte obdobie nulového kontaktu
 2. Obnovte vzájomné puto
 3. Obnovte príťažlivosť cez SMS alebo internet
 4. Navrhnite osobné stretnutie

Tieto 4 kroky postupne rozoberiem a vysvetlím vám, prečo sú dôležité a ako vám môžu pomôcť získať vášho ex-partnera späť.

1. Dodržte obdobie nulového kontaktu

Obdobie nulového kontaktu je pri vašej snahe o získanie vášho ex-partnera späť nesmierne dôležité.

Vášmu ex-partnerovi dáte počas tohto obdobia priestor na to, aby ste mu začali chýbať, čo vám môže pri snahe o obnovenie vášho vzťahu výrazne pomôcť.

No zároveň budete mať počas obdobia bez kontaktu priestor na to, aby ste sa venovali naozaj iba sebe a snažili sa stať lepším človekom.

Čo to teda obdobie nulového kontaktu vlastne je?

Ide o obdobie, počas ktorého úplne prerušíte akýkoľvek kontakt s vaším ex-partnerom. Nebudete sa stretávať a nebudete spolu komunikovať ani na diaľku, a to aj v prípade, keď sa váš ex-partner bude snažiť s vami nadviazať kontakt.

Ako dlho by ste mali nulový kontakt dodržiavať?

Dĺžku obdobia nulového kontaktu, ktorá by bola vhodná vo všetkých situáciách, sa mi ešte nájsť nepodarilo. V bežných prípadoch väčšinou odporúčam vybrať jednu z týchto dĺžok:

 • 3 týždne (21 dní)
 • 1 mesiac (30 dní)
 • 1 a pol mesiaca (45 dní)

Výber dĺžky obdobia nulového kontaktu by mal závisieť od toho, ako ste sa s vašim ex-partnerom rozišli a aké emócie vo vás oboch po rozchode rozišli.

Môžem obdobie nulového kontaktu ukončiť aj skôr?

Avšak, keď sa váš ex-partner dal krátko po rozchode dokopy s niekým iným, situácia je iná. V takomto prípade väčšinou nemôžete príliš dlho čakať, pretože by ste riskovali, že sa nový vzťah natoľko utuží, že vaše šance na úspech budú minimálne.

Preto vám odporúčam dodržiavať pravidlo nulového kontaktu iba 2 týždne. Nie je to dlhá doba, no väčšinou je dostačujúca na to, aby nulový kontakt priniesol žiadané účinky, a zároveň dostatočne krátka na to, aby sa váš ex-partner v novom vzťahu príliš neusadil.

Niekedy totiž vycítite, že ak by ste vášho ex s novým partnerom nechali tak, ich vzťah by sa utužil a vaše šance na úspech by boli naozaj nízke. V takýchto prípadoch je možné skončiť aj skôr a jednoducho to vyskúšať. Vždy by ste však mali aspoň tie 2 týždne vydržať.

Téma obdobia nulového kontaktu je naozaj komplexná a venoval som jej celý článok. Prečítajte si ho a zistite viac o tom, prečo nulový kontakt funguje a akú dĺžku obdobia by ste mali zvoliť.

2. Obnovte vzájomné puto

Po dodržaní obdobia bez kontaktu budete pripravení na to, aby ste mohli pomaly začať pracovať na získaní vášho ex-partnera späť.

To však ešte neznamená, že by ste mali po 2 či viacerých týždňoch bez kontaktu ihneď zaskočiť vášho ex-partnera tým, že by sa chceli, aby ste sa vrátili k sebe späť.

Tak to vôbec nie je. Keby ste to urobili, vaše šance na úspech by boli naozaj iba minimálne.

Budujte priateľstvo

Musíte začať pomaly a začať budovať priateľstvo. Áno, vzájomným putom zatiaľ myslím iba priateľstvo.

Viem, že keď vášho ex-partnera stále milujete, bude pre vás náročné a možno aj bolestivé byť „iba“ kamarátmi. Nič lepšie však urobiť nemôžete. Obnovte vzájomný kontakt a skúste sa k vášmu ex-partnerovi správať ako ku blízkemu priateľovi.

Keď to nový partner vášho ex zistí, je vysoko pravdepodobné, že medzi nimi vzniknú konflikty, ktoré sa priamo budú týkať vás.Nový partner bude na vás žiarliť.Nikto predsa nechce, aby sa ich partner priatelil alebo stretával s človekom, s ktorým kedysi chodil a mal intímny vzťah.

To presne chcete. Chcete vytvoriť napätie, ktoré vytvorí vzájomné konflikty a oslabí ich vzťah. Viem, znie to nepríjemne a môže vám to pripadať nefér, no často to funguje.

Buďte vášmu ex-partnerovi oporou

Ak sa kvôli vám začnú hádať, buďte vášmu ex-partnerovi oporou. Práve tak začnete utužovať vzájomné putoa možno si váš ex-partner spomenie na príjemné chvíle, ktoré ste spolu počas vášho vzťahu trávili.

Váš ex-partner si začne uvedomovať, že od svojho nového partnera nedostáva podporu, ktorú očakáva. Namiesto toho ju dostáva od vás. Začne spochybňovať svoje rozhodnutie a vaše šance na úspech budú rásť.

Je však dôležité, aby ste sa nerozprávali o problémoch, ktoré váš ex-partner vo svojom aktuálnom vzťahu má. Rozprávajte sa o iných veciach a keď bude váš ex-partner potrebovať podporu, vždy mu poskytnite pomocnú ruku.

Vznikajúce konverzácie o novom vzťahu ukončite ešte predtým, ako vôbec začnú. Vo všetkom ostatnom však buďte silnou oporou, na ktorú sa môže váš ex-partner spoľahnúť.

3. Pomaly obnovte príťažlivosť cez SMS alebo internet

Keď sa vám podarí s vašim ex-partnerom opäť zblížiť a aspoň trochu upevniť priateľský vzťah, je čas na to, aby ste opäť pomaly začali budovať príťažlivosť.

Prečo pomaly?

Poviem vám to otvorene. Keby ste sa hneď po chvíľke rovno snažili dať sa znova dokopy, pravdepodobne by sa vám to nepodarilo. Musíte pomaly budovať napätie, vzrušenie, romantiku a vzájomnú príťažlivosť.

A prečo cez SMS alebo internet? Prečo na diaľku?

Som presvedčený, že je dobré začať práve takto. Keby ste spolu, vaša snaha o obnovenie príťažlivosti by vás mohla dostať do neželaných situácií, ak by váš ex-partner na to ešte nebol pripravený.

Je mi jasné, že keď sa dostanete do tohto štádia, budete už naozaj túžiť po osobnom kontakte a možno aj po „niečom viac“, no všetko má svoj čas. Postupujte pomaly a maximalizujte vaše šance na úspech.

4. Navrhnite osobné stretnutie

Keď sa vám podarí cez SMS alebo internet podarí vybudovať aspoň trochu príťažlivosti, môžete si skúsiť zavolať. Keď bude váš ex-partner počuť váš hlas po telefóne, je pravdepodobné, že príťažlivosť bude iba rásť.

Vtedy je čas na to, aby ste vášho ex-partnera pozvali na rande. Dobre, možno nie priamo na rande.Jednoducho sa pokúsite dohodnúť na osobnom kamarátskom stretnutí.Nie je totiž dobrý nápad hneď pozvanie formulovať ako „pozvanie na rande“, pretože by to mohlo vášho ex-partnera odradiť.

To, ako váš ex-partner odpovie na vaše pozvanie je pre výsledok vašej snahy naozaj kľúčové. Keď vám povie nie, môžete sa opäť vrátiť k predchádzajúcemu bodu a ďalej budovať príťažlivosť. Avšak, bohužiaľ je to tak, že čím viac krát vás odmietne, tým máte menšiu šancu.

Podarilo sa vám dohodnúť osobné stretnutie?

Ak bude odpoveď vášho ex-partnera pozitívna, vaše šance sú naozaj vysoké. Ešte to však nie je isté.

Áno, podarilo sa vám osobne osamote stretnúť s vašim ex-partnerom, no to ešte neznamená, že sa dáte znovu dokopy.

Avšak, všetko je rozbehnuté správnym smerom.

Vysvetlím vám prečo…

Už len to, že sa váš ex-partner rozhodol s vami osobne stretnúť, môže znamenať jednu z dvoch vecí:

 • Váš ex-partner k vám stále niečo cíti.
 • Váš ex-partner nerešpektuje svojho súčasného partnera natoľko, aby vaše pozvanie odmietol.

Nech už je to ktorákoľvek z týchto dvoch možností, je to pre vás dobré znamenie.

Napriek tomu však nechcem, aby ste robili unáhlené závery. Stále je možné, že váš ex-partner vaše pozvanie naozaj pochopil iba ako stretnutie kamarátov a o nič iné nemá záujem.

Avšak, ak sa vám podarilo dostať až do tohto bodu, určite sú vaše šance omnoho vyššie, ako na začiatku vašej cesty za opätovným získaním vášho ex-partnera.

Budem vám držať palce.